Kandidatet socialiste takim me grate e Korces

31/05/2009 19:15

Kandidatet socialiste per qarkun e Korces, Mimi Kodheli, Olta Xhacka dhe Irena Kallco ne nje takimin me gra dhe vajza te qytetit te Korces, u perqendruan ne gjendjen e gruas sot ne Shqiperi, qe sipas tyre eshte perkeqesuar ne raport me kater vjet me pare.

“Kur ne bote ka me shume gra presidente dhe ne politike, ne Shqiperi ka me shume dhune ne rritje ndaj grave dhe indiference shteterore”, eshte shprehur Kodheli.

Top Channel