Virusi A, tre raste te reja ne Zvicer

30/05/2009 02:35

Ka shkuar ne tete numri i personave te prekur nga virusi A ne Zvicer.

Tre raste te reja jane zbuluar ne lagjet e Bernes, San Gallo dhe Vaud.

Dy prej pacienteve sapo kishin ardhur prej nje udhetimi ne Nju Jork dhe nje prej Republikes Domenikiane.

Top Channel