Gripi A, 2 mije pasagjere ne karantine ne Sidnei

26/05/2009 11:25

Me shume se 2 mije pasagjere te nje anijeje udhetaresh do te qendrojne ne karantine ne Sidnei per nje jave.

Vendimi u mor pasi me te mberritur ne qytetin australian, u zbulua se disa prej tyre ishin te infektuar me virusin e gripit te derrave.
Te prekur rezultuan dy femije 5-vjecare, qe nuk kishin kontakt mes tyre, si dhe 130 pasagjere te tjere qe shfaqen shenja te semundjes gjate lundrimit. 13 prej tyre u derguan per kurim ne spital.

Top Channel