Somali, 45 te vdekur ne nje dite ne Mogadisho

22/05/2009 21:15

Kurre nuk jane regjistruar kaq shume te vdekur ne nje dite ne kryeqytetin e Somalise, Mogadisho.

Sipas OJQ-ve lokale, te pakten 45 persona kane vdekur ne perleshjet mes trupave qeveritare dhe rebeleve islamike.

Keta te fundit kane arritur te marrin nen kontroll pothuajse te gjithe kryeqytetin. Nderkohe, numri i te plagosurve eshte rreth 130.

Top Channel