H1N1, numri i te prekurve shkon ne 10 mije

19/05/2009 22:20

Numri i te prekurve nga virusi H1N1 ne te gjithe boten ka shkuar prane 10 mijeshit.

Shifrat jane bere publike nga Organizata Boterore e Shendetesise, sipas se ciles, 9830 persona jane te infektuar dhe 79 prej tyre kane humbur jeten, kryesisht ne Meksike.

Shifrat mund te jene edhe me te medha, duke marre parasysh kohen qe u duhet shteteve te ndryshme per te konfirmuar zyrtarisht rastet.

Top Channel