Fasonet, Meta premton uljen e taksave

06/05/2009 23:45

Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim, Ilir Meta i premtoi industrise se fasoneve uljen e taksave dhe sigurimeve shoqerore.

Keto masa, sipas programit te LSI-se, mbrojne fasonet nga kriza ekonomike.

“Duke i perjashtuar nga tatim fitimet deri ne fund te 2010-es dhe duke subvencionuar sigurimet shoqerore me 50 perqind deri ne fund te 2010-es”, eshte shprehur Meta.

Top Channel