Sulm kamikaz ne xhami, viktima ne Pakistan

27/03/2009 11:35

Nje bombe shpertheu ne nje xhami ne qytetin Jamrud ne veriperendim te Pakistanit. Sipas raporteve te para, tre njerez gjeten vdekjen dhe dhjetera te tjere u plagosen ne shperthim, por numri i viktimave pritet te rritet.

Xhamia u shemb si pasoje e nje sulmi kamikaz, njoftuan zyrtaret vendas. Nje seri sulmesh te tilla ndodhin ne kete zone, te njohur per kryengritesit talebane dhe ndarjen sektariane.

Sulmi ndodhi gjate lutjeve te se premtes, ndersa trupat e shpetiimit po kerkojne nen rrenoja per te mbijetuar.

Top Channel