Shperthimi ne xhamine ne Pakistan, 50 te vdekur

27/03/2009 12:05

50 persona dyshohet te kene gjetur vdekjen dhe mbi 70 te tjere te jene plagosur, si pasoje e shperthimit ne nje xhami ne Pakistan.

 

Ngjarja ndodhi gjate lutjeve te se premtes, kur nje kakimaz shpertheu veten. Si pasoje e forces se shperthimit ne xhamine ne Jamrud eshte shembur kubeja e saj.

Ekstremistet islamike i kane intensifikuar kohet e fundit sulmet mbi autokolonat e forcave te NATO-s ne rajonin e Khyberit. Sipas guvernatorit te rajonit, numri i viktimave mund te arrije ne 70. Trupat e shpetimit po kerkojne nen rrenoja per te mbijetuar.

 

Top Channel