Rusia, ende e pavendosur per raportet me NATO-n

27/03/2009 12:45

Rusia nuk ka marre vendim per rivendosjen e marredhenive te plota me NATO-n. Lajmin e ka bere te ditur ambasadori rus ne Aleancen Atlantike.

Dmitry Rogozin tha se Moska vazhdon te mendoje se qendrimi i NATO-s per luften e gushtit me Gjeorgjine eshte i papranueshem dhe jo ai qe duhet te kete nje partner.

“Aleanca u rreshtua ne anen e agresorit”, tha Rogozin, duke iu referuar Gjeorgjise.

Top Channel