Izrael, gjendje shtetrrethimi e simuluar

27/03/2009 10:25

Ne 2 qershor izraelitet do te futen neper vendstrehime.

Shkak per kete do te behet nje sulm imagjinar mbi Izrael nga ana e Hezbollaheve libaneze dhe Hamasit prej Gazes dhe nje armiku tjeter hipotetik.

Gjendja e shtetrrethimit do te vendoset ne oren 11 te paradites dhe cdo qytetar ka per detyre qe te vrapoje drejt vendstrehimit me te afert.

Top Channel