Rusi-Turkmenistan, marreveshje per gazin

25/03/2009 17:15

Rusia dhe Turkmenistani jane prane zyrtarizimit te nje marreveshjeje per ndertimin e nje gazsjellesi te perbashket.

Presidenti rus, Dmitri Medvedev dhe ai turkmen Gurbanguli Berdemuhamedov, do te firmosin ne takimin e ardhshem marreveshjen mbi te cilen kane rene dakord qe ne 2007-en.

Sipas mediave ruse, takimi ne fjale mund te mbahet ne qershorin e ardhshem.

Top Channel