Kriza, Barroso: SHBA, prane qendrimit te BE-se

25/03/2009 13:45

SHBA dhe BE kane shume pika te perbashketa per menyren e perballimit te krizes ekonomike boterore. Kete e ka deklaruar presidenti i Komisionit Europian, Hoze Manuel Barroso.

Gjate debatit ne Parlamentin Evropian, kreu i Komisionit, Barroso u shpreh optimist per perfundimet e takimit te G20 ne Londer.

“SHBA po u afrohen qendrimeve te mbajtura tradicionalisht nga BE per ceshtje te ndryshme. Per kete arsye nuk eshte e pershtatshme te thuhet se BE dhe SHBA kane kendveshtrime te ndryshme per krizen”, ka thene Barroso.

Top Channel