Dinamo, Dalic falenderon lojtaret

05/02/2008 15:45

Ne perfundim te stervitjes, trajneri Dalic eshte paraqitur ne kompleksin Dinamo ku ka deklaruar perfundimisht largimin, qe sipas tij ishte nje detyrim moral pas ketyre dy humbjeve.

Menjehere pas humbjes se derbit te dyte radhazi, kete herre me Partizanin 1-0, trajneri i Dinamos dha doreheqjen. Nje dite me pas skuadra ka zhvilluar stervitjen vetem pasi pritej ende vendimi i presidences per te mbajtur apo lene te lire trajnerin.

Ne perfundim te stervitjes, trajneri Dalic eshte paraqitur ne kompleksin Dinamo ku ka deklaruar perfundimisht largimin, qe sipas tij ishte nje detyrim moral pas ketyre dy humbjeve. Me pas si rralle ndonjehere ne largimet e trajnereve nga klubet shqiptare, Dalic ka kerkuar grumbullimin e te gjithe lojtareve per t’i falenderuar per bashkepunimin dhe nga ana tjeter per t’i kerkuar falje per kete menyre ndarjeje pas kesaj aventure 6 mujore nen drejtimin e Dinamos.

Aktualisht skuadra kryqytetase, pas 19 javesh te Superliges ndodhet ne vendin e trete pas 7 fitoresh, 8 barazimesh dhe 4 humbjesh. Dalic do te jete i grumbulluar me perfaqesuesen kroate U-21, e cila po pergatitet per ndeshjen me Maqedonine. Me pas do te qendroje per nje periudhe pushim per t’u rikthyer ndoshta ne krye te perfaqesueses kroate U-21.

Top Channel