Shëndeti
Si të luftojmë mbipeshën dhe të kemi jetë shëndetshme
Njihuni me fuqitë mjekësore të trëndafilit të egër dhe pse duhet patjetër për organizmin
Ankthi i mëngjesit/ Nga shkaktohet dhe si ta përballoni
Shëndeti
Pastroni organizmin me sallatat detox
Shtatzënat nuk vaksinohen/ Rrezikohen nga gripi, por ngurojnë të mbrohen
Si të ruani në ngrirje shegën dhe lëngun e saj
Ja 5 ushqimet që duhet përdorur për pastrimin e organizmit
Shëndeti
Më shumë hithra në vjeshtë për një imunitet më të fortë në dimër
Në Shqipëri, 80 mijë diabetikë/ Çdo vit shtohen 4000 raste të reja të sëmundjes
Lakra e Kuqe, tre herë më me vlerë se e bardha
Mbipesha/ A është e vërtetë që disa e kanë kockën e rëndë? Ja çfarë thonë ekspertët
Shëndeti
Cilësia e gjumit apo sa orë flini? Zbuloni kush ka ndikim më të fortë në shëndet
Klodian Allajbeu, intervistë për prestigjozen gjermane Die Welt: Spitali Amerikan një histori suksesi
Ndryshimi i papritur i motit – forconi imunitetin me këto 3 ushqime
Gripi, nis vaksinimi/ Të sëmurët kronikë e marrin të parët falas
Shëndeti
Hurmat e Arabisë/ Kura fantastike për uljen e kolesterolit dhe shëndetin e organizmit
Vuani nga diabeti i tipit 2? Provoni lëngun e shegës
Kulumbria, njihuni me efektet shëruese për pastrimin e gjakut
5 ushqimet e duhura për pastrimin e organizmit dhe shëndet të mirë
Shëndeti
Roli i tiroides në rënien e flokëve dhe trajtimet natyrale që ju ndihmojnë
Uji i “rëndë” parandalon kancerin e stomakut. Si ndikon “mbetja e thatë” në organizëm?