Përfaqësuesja e Kosovës në futsall sot është nisur për në Gjeorgji, atje ku do të marrë pjesë në raundin e parë kualifikues për kampionatin Evropian të futsallit “Euro 2022”.

Në fotot e siguruara nga KosovaPress, shihen lojtarët e futsallit të cilët janë grumbulluar për këtë raund kualifikues duke konsumuar cigare në ambientet e Aeroportit “Adem Jashari”, pak minuta para nisjes për në Gjeorgji.

Në këto kualifikime Dardanët e futsallit do t’i luajnë tri ndeshje; kundër Austrisë më 29 janar, në orën 16:00, kundër Gjermanisë, më 30 janar, po ashtu në orën 16:00 dhe kundër Gjeorgjisë, më 2 shkurt, në orën 22:00.

Pirja e duhanit në sport nuk preferohet pasi ajo ndikon negativisht në performancën e sportistit si në, frymëmarrje të vështirë gjatë një ndeshje dhe kondicioni i tyre bije dukshëm.

Fotot më poshtë tregojnë se si lojtarët e Kosovës në futsall tymosin cigare.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel