Video/ Turqi, fillon operacioni i kërkimshpëtimit

24/01/2020 21:26

Ka filluar operacioni i kërkim shpëtimit në ndërtesat e rrënuara në Turqi ku bëhet me dije se ka disa të shkatërruara plotësisht.

Demi më tani ka njoftim për gjashtë të vdekur dhe 225 të plagosur.

 

View this post on Instagram

 

#elazığ Arama Kurtarma Çalışmaları Son Hızla Devam Ediyor Tüm Teknik Ekip Büyük Güçlükle Çalışıyor. #deprem

A post shared by HATAY TV 🇹🇷 (@hataytv) on

Top Channel