Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri dëshiron me patjetër ta rikthejë në klub mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba.

Sipas disa raportimeve, “zonja e vjetër” do të garojë deri në fund me Real Madridin për të fituar shërbimet e lojtarit.

“Djajtë e kuq” kërkojnë për francezin shumën prej 120 milionë eurosh, transmeton KosovaPress.

Sipas mediave italiane, Juventus nuk është i gatshëm të paguajë 120 milionë euro, mirëpo do të sakrifikojë katër lojtarë.

Lojtarët që do të transferohen në “Old Trafford” në këmbim të fituesit të Kupës së Botës janë Emre Can, Danile Rugani, Blaise Matuidi dhe Merah Demiral.

Top Channel