Një numër i vogël tifozësh çekë, sipas RTK, i janë afruar hotelit ku po qëndron kombëtarja e Kosovës dhe kanë bërë thirrje “Kosova është Serbi”.

Mjaftoi një ndërhyrje e shpejtë e policisë që ata pak tifozë të largohen, pa krijuar përplasje të mëtejshme.

Vlen të përmendet se policia çeke ka vendosur një numër të madh forcash policore pranë hotelit ku po qëndron kombëtarja e Kosovës.

Ndeshja Kosovë-Çeki do të nisë në orën 20:45 dhe luhet në “Doosan Arena”.

Top Channel