Një fushatë e fuqishme që inkurajon femrat që të mos depilohen ka nisur, me vajza dhe gra në të gjithë botën që po postojnë në rrjetet sociale foto të trupit të tyre me qime.

Kjo fushatë nisi nga 21-vjeçarja angleze Laura Jackson, e cila kërkon që femrat të duan dhe të pranojnë qimet e tyre.

“Hashtag”-u Januhairy ka rreth 2500 postime tashmë në Instagram ku mund të shihen sqetulla të papastruara dhe këmbë të parruara.

FOTO GALERI
1/13

Top Channel