Në kërkimin e metodave për të humbur peshë më lehtë, gjejmë vajra të ndryshme esencialë, që me vetitë e tyre ndihmojnë në arritjen e rezultateve më të mira.

Dhe pse nuk janë mrekullibërëse, përdorimi i rregullt i tyre ndihmon në efektet e dietës apo ushtrimeve fizike duke përshpejtuar metabolizmin.

Kanë fuqi të mëdha antioksiduese, acide yndyrore, vitamina e minerale përthithja e të cilëve lufton mbipeshën dhe shmang sëmundjet. Janë ideale për të reduktuar mbledhjen e toksinave që ndalojnë dobësimin.

Në fotogaleri gjeni përshkrimin përkatës të tyre.

FOTO GALERI
1/3
Vaj esencial limoni- Konsumi 3 apo 5 pika të këtij vaji në një gotë me ujë të ngrohtë si pije.

Top Channel