Moschino, magji jashtëtokësore

22/02/2018 11:19

Një varg kostumesh dhe pallto lëkure me ngjyra të ndezura. Kështu nisi sfilata e Moschino në Milano, nga Jeremy Scott.

Një koleksion që në pamje të parë, të kujton uniformën e stjuardesave të viteve ’50 dhe stilin e Jacqueline Kennedy me kapelet e saj bon ton.

Por një ikonë shumë perfekte për të qenë një qënie njerëzore, që Drejtori Kreativ eklektik e quan si “jashtëtokësore”.

Modelet sfiluan me lëkurë blu,e verdhë, jeshile, portokalli. Mbrëmja bëhet super e çmuar me veshje kokteili dhe fustane të gjatë etj. Shihni fotogalerinë!

FOTO GALERI
1/14

Top Channel