Prezantohet makina SUV më e shpejtë në botë

04/12/2017 20:04

Pesë vite pasi u paraqit si koncept, sot u prezantua makina SUV që thyen rekordin e shpejtësisë, që më parë mbahej nga Bentley Bentayga.

Lamborghini Urus u prezantua sot në Sant’Agata Bolognese, dhe arrin një shpejtësi prej 305 km/orë, 100 km/orë për 3.6 sekonda.

Urus ka një motor V8, 4.0 litra, me 650 kuaj fuqi, dhe Lamborghini shpreson që me këtë makinë të dyfishojë shitjet vjetore.

FOTO GALERI
1/7
Urus do të kushtojë 200,000 dollarë

Top Channel