Darfur, sot firmoset marreveshja per paqe

17/02/2009 01:20

Ne Doha eshte arritur marreveshja mes delegacionit te qeverise sudaneze dhe Levizjes per Drejtesi dhe Barazi, grupi rebel i Darfurit.

Deklarata perfundimtare do te firmoset sot.

Lajmin e ka bere te ditur kryeministri i Katarit, Hamad Ben Jassem Al-Thani, vendi i te cilit mirepret te marten e ardhshme bisedimet mes dy delegacioneve.

Top Channel