Patrik Schick do të humbasë ndeshjen e fundit dhe vendimtare të grupit F në Euro 2024, atë kundër Turqisë.

Sulmuesi i Bayer Leverkusen iu nënshtrua ekzaminimeve mjekësore, pas dëmtimit në ndeshjen kundër Gjeorgjisë, por përgjigjet e analizave kanë treguar se sulmuesi nuk do të jetë në gjendje të luajë këtë të mërkurë.

Çekia do të luajë këtë të mërkurë, më 26 Qershor kundër Turqisë në një ndeshje direkte sa i përket kualifikimit.

Top Channel