Kryeministri Edi Rama ka reaguar për barazimin që kombëtarja shqiptare arriti të marrë me Kroacinë.

Në një postim në Facebook ai shkruan se përballë një skuadre të fortë, Shqipëria ishte e përkushtuar. Për këtë Rama falënderon futbollistët e kombëtares që realizuan një ndeshje shumë të bukur.

“KJO QUHET KRENARI🦅🇦🇱 Përballë një skuadre shumë më të fortë në letër dhe me shumë më shumë eksperiencë në këto nivele ishte një Shqipëri e re, e përkushtuar me mish e me shpirt ndaj flamurit kuqezi, e cila të mbush me krenari, me dashuri, me respekt e me optimizëm për rrugën përpara, përtej këtij Europiani, falë djemve të jashtëzakonshëm dhe publikut të saj po aq të jashtëzakonshëm❤️🖤❤️
Kokën lart dhe kështu përpara, me pasion, shpirt skuadre, përpjekje deri në fund për të bërë më të mirën”, shkruan Rama.

Top Channel