“Saidja e tradhtoi, Gerti e kapi mat”, Aureli plas bombën: Ajo e përdori për të marrë letra italiane! Ai i kishte marrë shtëpi për…

09/06/2024 16:43

Aureli i ftuar në “Mos i bjer me top” ka treguar arsyen e ndarjes së Gertit dhe Saides, dy ish-konkurrentëve të “Për’puthen”.

Aureli tregon se Saide e tradhëtonte Gertin dhe se e përdori që të merrte letrat italiane.

Ronaldo Sharka: Di gjë ti çfarë ndodhi mes Gertit dhe Saides?

Aureli: Do të vërtetën? Këta u dashuruan aty, i kisha nuhatur. Të dalim tek tema direkt, u njohën, u fejuan, Gerti e mori në Itali, ka marrë Gerti dhe një shtëpi dy katëshe në Bergamo të Italisë, katin e dytë do ia bënte për ëndrrën e thonjëve që kishte ajo, por një pasdite të bukur, me një perëndim të ëmbël, çuditërisht Gerti i zbulon ca mesazhe tradhtie, por që e anashkalon Gerti këtë pjesë sepse nga dashuria e bëri një sy qorr dhe vesh shurdh dhe në fund, kur nuk mbante më ujë pilafi, Gerti zbuloi që Saide po e përdorte për të bërë letrat. U ndje i lënduar dhe pikëlluar. Kjo është dramë, të hidhesh nga kati i dytë. Unë i kam marrë i kam pyetur të dyja palët. Versioni i saj ishte pa fakte e prova, versioni i Gertit ishte me fakte dhe prova.

Top Channel