Greqi/ Shoferi shqiptar përdhunon punonjësen 27 vjeçe në autobus! Dëshmia e vajzës: Hoqi pantallonat, më tha që të…

21/05/2024 13:48

Një shqiptar i cili mbahej i arrestuar për përdhunimin e një 27-vjeçareje në Greqi është liruar. Shqiptari 46-vjeç punonte si shofer autobusi në një kompani në Aspropyrgos, ku punonte edhe 27-vjeçarja.

Shqiptari 46-vjeç punonte si shofer autobusi në një kompani në Aspropyrgos, ku punonte edhe 27-vjeçarja.

Sipas medias greke, ky rast u bë i ditur pasi 27-vjeçarja u ankua se 46-vjeçari i kishte ngritur kurth dhe e përdhunoi brutalisht teksa priste autobusin në Suburban të Aspropyrgos për ta çuar në punë.

Sipas denoncimit të 27-vjeçares, gjithçka ka ndodhur në orët e para të 13 majit kur 46-vjeçari me pretekstin se autobusi ishte mbushur i ka thënë gruas të priste që të kthehej për ta marrë.

Pasi u kthye që ta merrte, në vend që të shkonte në kompaninë ku punonte 27-vjeçari, shoferi i autobusit 46-vjeçar u nis drejt një zone malore, parkoi automjetin dhe më pas, sipas përshkrimit të vajzës në polici, hoqi pantallonat e tij dhe filloi ta prekte duke e lënduar.

Kur 27-vjeçarja filloi të qante, gjithçka që bëri 46-vjeçarja, sipas denoncimit, ishte t’i thoshte të qetësohej para se ta çonte në punë.

Një ditë pas përdhunimit të dyshuar, gruaja shkoi në Departamentin e Sigurisë së Aspropirgos, përshkroi atë që ndodhi me 46-vjeçarin dhe duke qenë se ajo kishte gjakderdhje, ajo u dërgua në një klinikë për analiza dhe ndihmë. Pak orë pas denoncimit, efektivët e policisë DIAS arrestuan 46-vjeçarin në Aspropirgos.

Top Channel