Ukraina godet Rusinë me dronë, publikohen momentet e tmerrit! Shënohen viktima

18/05/2024 07:20

Ukraina lëshoi ​​një valë dronësh në Rusi dhe aneksoi Krimenë gjatë natës, duke vrarë dy persona, përfshirë një fëmijë dhe duke i vënë flakën një rafinerie nafte.

Sulmi ishte ofensiva më e madhe ajrore e Ukrainës në javë dhe vjen ndërsa forcat ruse përparojnë përgjatë vijës së frontit, duke bërë fitimet e tyre më të mëdha territoriale në 18 muajt e fundit, ndërsa Kievi lufton me mungesën e municioneve dhe fuqisë punëtore.

Ushtria ruse tha se kishte neutralizuar ose rrëzuar më shumë se 100 dronë ukrainas në jug të vendit, duke aneksuar Krimenë dhe Detin e Zi gjatë natës.

Një dron goditi një familje që lëvizte pranë kufirit në rajonin Belgorod, duke vrarë një nënë dhe djalin e saj katërvjeçar, tha guvernatori i rajonit Vyacheslav Gladkov.

Babai ka mbetur i plagosur, por “është në shok” dhe ka refuzuar ndihmën mjekësore, ndërsa drejtuesi i makinës është trajtuar për plagë.

Top Channel