Shkrimtari i njohur e qëlloi disa herë me armë, dalin pamjet kur kryeministri sllovak transportohet me helikopter në spital, pranë i qëndrojnë…

15/05/2024 18:12

Mediat sllovake kanë publikuar pamjet kur kryeministri Robert Fico transportohet me helikopter në spital, pasi u plagos me armë.

Siç shihet nga pamjet, bashkë me stafin mjekësor, e shoqërojnë truprojat e tij.

Kryeministri sllovak raportohet se ndodhet në gjendje të rëndë, pasi dyshohet se ka një plumb në bark dhe një në kokë.

Autori është identifikuar si 71-vjeçari Juraj Tsintulaj, një shkrimtar i njohur në vend.

Top Channel