FOTO + VIDEO/ Momenti kur policia arreston autorin pasi qëlloi me armë kryeministrin sllovak

15/05/2024 15:40

Kryeministri sllovak Robert Fico është qëlluar dhe plagosur, sipas raporteve të mediave lokale.

Momenti kur policia arreston autorin, ndërsa kryeministri është shoqëruar në spital.

Fico u fut në makinën e tij direkt pas atentatit, ndërsa gjendja e kryeministrit nuk dihet. Shërbimi mjekësor i urgjencës së Sllovakisë tha se dërgoi një ambulancë dhe helikopter në vendngjarje.

Qyteti Handlova, ku ndodhën të shtënat, është rreth dy orë me makinë nga kryeqyteti Bratislava. Qeveria ishte aty për një takim jashtë vendit.

Top Channel