Kim Jong dhe misteret e jetës familjare, publikohen fotot e ndaluara të gruas së tij, e kaluara e saj “mëkatare”

11/05/2024 13:08

Jeta në Korenë e Veriut vazhdon të jetë një mister për botën perëndimore, dhe sigurisht gruaja e bukur e Kim Jong Un, Ri Sol-ju, nuk mund të jetë përjashtim.

Ri, emri i së cilës sipas amerikanëve është fals, nuk dihet sa vjeçe wshtw ka pasi regjimi nuk e ka përmendur kurrë moshën e saj apo të ndonjë familjari tjetër.

Supozohet se ajo është nga 30 deri në 35 vjeç, ndërsa i vetmi informacion që është dhënë publikisht për të është nga ylli veteran i NBA-së, Dennis Rodman, i cili është i vetmi mik amerikan i Kim Jong-un, i cili ka thënë për British Guardian në 2013 se “kjo është një familje shumë e lumtur.”

Megjithatë, katër vjet më parë, Koreja e Veriut dhe Kim personalisht morën një goditje të rëndë: Foto rozë të gruas në broshura!

Konkretisht, fletëpalosjet në fjalë u hodhën në tokën e Koresë së Veriut duke përdorur metodën e balonave që grupet në Korenë e Jugut janë përdorur për të hedhur materiale propaganduese në Veri.

Ngjarja e zemëroi aq shumë liderin e Koresë së Veriut, saqë ai dha “dritën jeshile” për të hedhur në erë zyrën e ndërlidhjes me Korenë e Jugut.

Sipas informacioneve, lideri i Koresë së Veriut Kim Jong-un u martua me Ri Sol-yu në korrik të vitit 2012 (ose të paktën u bë e ditur atëherë), ndërsa pak informacione janë publikuar për jetën e Zonjës së Parë të vendit.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel