FOTO/ Veprimet horror të satanistëve vrasës në Rusi! Kryenin rituale me gjakun e viktimave, trupat e tyre i fshehën në…

10/04/2024 11:34

Një bandë satanistësh që kryen vrasje të shumta rituale në Rusi është burgosur.

Andrei Tregubenko dhe Olga Bolsakova me bazë në Moskë kanë rrëfyer se kanë joshur një vajzë në një pyll në rajonin e Karelias dhe e kanë vrarë në vitin 2016. Çifti, i përshkruar si ndjekës të Satanizmit, ishin anëtarë të Urdhrit të Nëntë Këndëve (O9A), një grup i panjohur neo-nazist që filloi në MB në vitet 1970.

Në mënyrë të veçantë, ata i përkisnin një kulti të quajtur Legion Ave Satan, një kapitull i O9A. Në faqen e tyre tashmë të ndaluar të rrjeteve sociale VKontakte, Tregubenko dhe Bolshakova promovuan O9A dhe u identifikuan si ndjekës të ‘Satanizmit Tradicional’ dhe ‘Besimit parakristian’.

Të bashkuar nga dy të tjerë, Alexander Perevozchikov-Khmury dhe Tatyana Deryugina, dyshja vranë një burrë në rajonin e Leningradit disa muaj më vonë. Bolshakova e joshi viktimën në pyll, ku banda e rrahu dhe e goditi me thikë për vdekje. Trupi i tij ishte fshehur në një vrimë dhe rrobat e tij u dogjën, ndërsa thika u hodh në një pellg.

Partneri i saj Tregubenko goditi me thikë një burrë për vdekje gjatë një sherri në rajonin e Moskës, më pas ai dhe tre të tjerët kryen një ritual me gjakun e viktimës. Për një kohë të gjatë, krimet e tyre mbetën të pazgjidhura derisa Tregubenko dhe Bolshakova u kapën me drogë gjatë një kontrolli në banesën e tyre në vitin 2021.

Hetuesit në Rusi thanë se çifti, të dy të moshës 36 vjeç, u përfshinë në kryerjen e ritualeve me sakrifica njerëzore. Ata u arrestuan dhe më vonë ranë dakord të tregonin se ku ishin fshehur trupat e viktimave. Një video më vonë tregoi Deryugina duke drejtuar policinë në një vend në një pyll, pranë një hekurudhe, ku grupi kishte kryer një nga vrasjet sakrifikuese.

“Ishte atje,” u tha ajo autoriteteve, duke treguar në distancën e largët. Një hetues më pas pyeti: Cilat fraza, fjalët që keni përdorur?

“Nuk e mbaj mend… ishte një thirrje e forcave të errëta,” u përgjigj ajo.

Tregubenko u dënua me burgim të përjetshëm në lidhje me tre vrasjet. Deryugina dhe Perevozchikov-Khmury u dënuan me 13 dhe 15 vjet burg, respektivisht. Komiteti Hetues i Rusisë tha se Bolshakova më parë ishte dënuar me një dënim të papërcaktuar.

FOTO GALERI
1/4
Alexander Perevozchikov-Khmury

Top Channel