Janë zbuluar emrat e dy shtetasve shqiptarë të arrestuar ditën e djeshme me 87 kg 460 gram kanabis dhe 10 kg e 928 gram hashash çokollatë, pas një ndjekje policore, ku mjeti i tyre i iku policisë greke por u ndalua pasi u përplas me një mjet të parkuar.

Sipas burimeve policore, gjatë ndjekjes një prej drejtuesve të operacionit ka hapur zjarr paralajmërues duke goditur në vend të sigurt në tokë. Pasi kanë braktisur mjetin me 4 çantat me drogë, dy shqiptarët janë larguar me vrap, por janë arritur të kapen.

Drejtuesi i mjetit është identifikuar si Aristidhi Lulëzim Dalipi, 24 vjeç me kombësi shqiptare e shtetësi grek, ndërsa pasagjeri është identifikuar si Amarildo Jakup Omeri, 35 vjeç nga Fieri. Pronar i automjetit rezulton vëllai i Dalipit, shtetasi Dhionisios Lulëzim Dalipi, aktualisht i burgosur në Koridhalo.

Top Channel