Disa orë pas ngjarjes së rëndë! Mbërrin në vendin ku ndodhi ngjarja njësia anti-eksploziv, dyshohet për një bombël të pashpërthyer

01/03/2024 20:23

Disa orë pas shpërthimit shkatërrues, në vendin e ngjarjes ka mbërritur njësia anti-eksploziv, për të kontrolluar zonën.

Kjo vjen pasi një bombël oksigjeni ka shpërthyer në momentin e ngjarjes së rëndë, ndërsa një tjetër dyshohet se ende nuk ka shpërthyer.

Sipas burimeve vinçi ka qenë duke ngritur bombolat me oksigjen që po përdoreshin për saldim.

Ata po kontrollojnë zonën e magazinës, tashmë të shkatërruar totalisht.

Shpërthimi fatal ka ndodhur sapo vinçi ka rënë në kontakt me telat e tensionit të lartë.

Në vinç ndodheshin babai bashkë me djalin Roland dhe Lidio Hoxha, të cilët humbën jetën brenda pak orësh.

Të plagosur kanë mbetur 8 persona, mes tyre edhe deputeti i Partisë Socialiste, Bujar Çela, i cili ndodhet në spitalin e Traumës.

Objekti ishte në pronësi të deputetit socialist.

Top Channel