Një vrasje është konstatuar në qytetin e Korçës gjatë mbrëmjes së sotme në lagjen numër 18.

Ndërkohë që një tjetër person u raportua i plagosur dhe më pas ndërroi jetë në spital. Ai është Emiljano Pine, i moshës 40-vjeçare.

Trupi është gjetur në afërsi të një hoteli, 61-vjeçari Ilo Lluka.

Në pamjet e siguruara nga Top Channel shihet policia që ka rrethuar vendin e ngjarjes. Ata po këqyrin zonën, ndërkohë që ende nuk ka një njoftim zyrtar nga ata.

Top Channel