Vodhi me dhunë në rrugë një 19-vjeçare, arrestohet i riu në Lushnjë

26/10/2023 13:44

Një 34-vjeçar është arrestuar pasi vodhi me dhunë në rrugë, varësen e floririt që mbante një 19-vjeçare në Lushnjë.

Nga të dhënat paraprake bëhet me dije se menjëherë “pas denoncimit të bërë nga 19-vjeçarja, se në lagjen “Xhevdet Nepravishta”, Lushnjë, një shtetas i kishte vjedhur me dhunë, varësen e floririt që mbante, shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë finalizuan operacionin policor të koduar “Rrugica”, për identifikimin e autorit dhe dokumentimin e ngjarjes.”

Si rezultat i operacionit, u arrestua shtetasi E. Ll., 34 vjeç, banues në Fier, për veprën penale “Vjedhja me dhunë”.

Autori kishte me precedentë të mëparshëm kriminal për vjedhje dhe në fushën e narkotikëve.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, veprime të mëtejshme.

Top Channel