Një 26-vjeçar nga Elbasani i shpallur në kërkim, është vënë në pranga

Në kuadër të megaoperacionit të koduar “Tempulli”, 26-vjeçari E.K u kap në lagjen “28 nëntori” pasi Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Vijon puna për lokalizimin dhe kapjen e shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni.

Veprimet e mëtejshme procedurale për këtë shtetas do të kryhen nga strukturat e DVP Tiranë.

Top Channel