Po drejtonte makinën në gjendje të dehur dhe aksidentohet me një motomjet në Krujë/ Shoferi në pranga

28/08/2023 14:24

Një 41-vjeçar nga fshati Bilaj, Krujë është arrestuar pasi ka drejtuar automjetin e tij tipi “Volkswagen”, në gjendje të dehur dhe ka aksidentuar një motomjet.

41-vjeçari ka përplasur motomjetin që drejtonte një 64-vjeçar P. D dhe është larguar nga vendi i ngjarjes. 64-vjeçari po drejtonte motomjetin pa leje drejtimi, kështu po ndiqet penalisht nga policia. E plagosur ka mbetur një pasagjere e cila ndodhej në motomjet, dhe ka përfunduar në spital nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës s Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Top Channel