Çdo person e percepton bukurinë fizike në mënyrën e vet, duke e bërë “paraqitjen e mirë” diçka shumë subjektive.

Disa e konsiderojnë Megan Fox si modelen mw hot, ndërsa të tjerë preferojnë Audrey Hepburn. Por këto bukuroshe kanë pasur diçka të përbashkët – një detaj të caktuar që na bie në sy. Edhe shkencëtarët kanë vërtetuar se na bëjnë përshtypje disa veçori në pamje. Kjo magji e veçantë na bën t’i kushtoni vëmendje personit që ju pëlqen.

Disa nga vajzat më të bukura të zbuluara për shkak të pamjes së tyre të pazakontë.

Nyane Lebajoa 

Kjo stiliste/modele me pamje mahnitëse nga Kuba ka mbi 1.5 milionë ndjekës, duke e bërë atë një nga blogeret më të njohura në botë. Dashuria e Nyane për gjithçka në modë ushqen etjen e të gjithëve për eksperimente të pazakonta vizuale.

Katarzyna Jujeczka  

Me origjinë nga Polonia, Katarzyna Jujeczka njihet për pamjen e saj të veçantë. Llogaria e saj në Instagram tregon një përzierje editoriale të modës së lartë, portretet mahnitëse dhe pamjet e jetës së saj. Kasia ka bashkëpunuar me fotografë dhe marka të shumta të njohura të modës, duke fituar njohje për bukurinë e saj magjepsëse dhe aftësitë e gjithanshme të modelimit.

Anok Yai  

Anok Yai është një modele sudanezo-amerikane që fitoi famë pas fotos virale të një fotografi të saj në Homecoming të Universitetit Howard në vitin 2017. Fotoja çoi në nënshkrimin e saj me Next Models dhe një karrierë të suksesshme modelimi, duke ecur për shtëpitë kryesore të modës si Prada dhe Versace. Si një modele me lëkurë të errët, ajo është njohur për promovimin e diversitetit në industrinë e modës.

Willow Hand

Willow Hand ka “gdhendur” një vend për vete me pamjen e saj magjepsëse dhe elegante. Si një modele e suksesshme në pistë, ajo ka ecur për stilistë të shquar gjatë javëve të modës në mbarë botën, duke e bërë atë një talent të kërkuar që tashmë ka punuar për markat e mëdha, duke përfshirë Prada, Chanel, Dolce & Gabbana dhe Alexander McQueen. Willow shpesh krahasohet me princeshat e Disney-t, e cila, duke e parë atë, nuk është aq larg së vërtetës.

Maria Oz  

Me rrënjë ukrainase, Maria Oz ka bërë emër në botën e modës përmes tipareve të saj të mrekullueshme, stilit unik dhe aftësive të shkëlqyera të animimit. Ajo shpesh e tregon dashurinë e saj për modën, udhëtimet dhe artin në rrjetet e saj sociale. Udhëtimi i Marias në modelim ka parë punën e saj me një sërë stilistësh dhe ka marrë pjesë në ngjarje të ndryshme të modës, duke theksuar potencialin e saj si një yll në rritje në industri. 

Marjan Jonkman 

Marjan është një modele holandeze që fitoi rëndësi në industrinë e modës për pamjen e saj unike dhe jokonvencionale, e karakterizuar nga tiparet e fytyrës, shikimi intensiv dhe flokët e shkurtër, biondë platini. Bukuria dhe stili i saj i egër e kanë bërë atë një figurë të spikatur në botën e modës dhe ajo vazhdon të jetë një modele e kërkuar në industri.

 Tsunaina 

Siç rezulton, Tibeti gjithashtu ka modele jashtëzakonisht të bukura. Pamja unike e Tsunaina ju tërheq pa e vënë re. Është hipnotizues. Magjepsës. E lavdishme në çdo mënyrë! Ajo njihet për thyerjen e stereotipeve dhe përqafimin e individualitetit të saj, duke e bërë atë një frymëzim për shumë krijues aspirues dhe entuziastë të modës.

Meghan Collison 

Kjo modele kanadeze ka bërë bujë në rubrikën e modës në Instagram. Pasi ka punuar me stilistë të shumtë të profilit të lartë, duke përfshirë D&G, Prada dhe LV, për të përmendur disa, Meghan është bërë një modele jashtëzakonisht e suksesshme në botën konkurruese të modës.

Shudu Gram 

Shudu Gram është një modele dixhitale dhe projekt arti virtual i krijuar nga fotografi britanik Cameron-James Wilson. Imazhet hiper-realiste të Shudu të krijuara nga kompjuteri kanë ndezur diskutime rreth përfaqësimit të modeleve virtuale në industrinë e modës. Edhe pse ajo nuk ekziston si një person real, prania e Shudu në Instagram dhe arti pas krijimit të saj kanë tërhequr vëmendje të konsiderueshme, duke kontribuar në dialogun e vazhdueshëm rreth ndikuesve dixhitalë dhe ndikimin e tyre në modë dhe media.

FOTO GALERI
1/27
Nyane Lebajoa

Top Channel