Foto/ Ukraina merr masa, stërvit forcat ushtarake gjatë natës

17/08/2023 15:10

Në një luftë si ajo e Ukrainës, ku palët luftojnë ngushtë dhe asnjë prej tyre nuk ruan një avantazh të thellë, çdo orë e ditës ka rëndësi.

Fshatrat po luftohen pëllëmbë për pëllëmbë, centimetër pas centimetri, kështu që trupat ruse dhe ukrainase duhet të jenë gati në çdo moment.

Ukraina ka mbajtur ushtrime stërvitore gjatë natës për këtë arsye. Granatahedhës, armë të mëdha dhe pajisje për shikim natën janë vetëm disa nga ato që u përdorën gjatë stërvitjes në rajonin e Donetskut.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel