Jennifer Lopez merr në palestër çantën e saj 200 mijë dollarëshe

03/08/2023 13:10

Jennifer Lopez sapo na paraqiti një trend të ri pasi të martën shkoi në një palestër në Hamptons, duke kombinuar veshjen e saj sportive me një çantë të rrallë Hermès Himalayan Birkin.

Këngëtarja “I’m Real”, 54 vjeçe, kishte veshur një kostum sportiv dhe me një palë atlete të bardha ndërsa po shkonte për të bërë stërvitje, duke bashkuar pamjen e saj atletike me një çantë të nivelit të lartë.

Stili Himalayan është një nga çantat e dorës më të lakmuara (dhe të shtrenjta) në botë, me versionet e çantës së krokodilit të Nilit të J.Lo që shiten gjerësisht për 200,000 dollarë e lart në tregun e rishitjes, sipas Sotheby’s.

Diamanti prej 30 centimetrash Himalayan Birkin është ndoshta çanta e dorës më e rrallë dhe më e dëshirueshme në botë. Kjo çantë është bërë nga krokodili Nilo, i dhënë në një ngjyrosje delikate që ka për qëllim të ngjall imazhe të maleve madhështore të Himalajeve.

Ky proces ngjyrosjeje është i mundimshëm dhe kërkon shumë orë për t’u përfunduar – sa më e lehtë të jetë nuanca, aq më i vështirë është procesi. Ngjyra kombinohet në mënyrë perfekte me pajisje ari të bardhë 18 karatësh, e cila është e mbushur me diamante të bardhë.

Vetëm bllokimi i kadenës përbëhet nga 68.4 gram ari të bardhë 18 karatësh dhe i veshur me 40 diamante brilante të rrumbullakëta të bardha, gjithsej 1.64 karat. Në çantë, tre elementë të ndryshëm strukturorë të Birkin – Touret, Pontets dhe Plaques de Sanglons – përmbajnë më shumë se 200 diamante për një total prej 8.2 karatësh.

Ky është padyshim Birkin më i rrallë, më spektakolar dhe më mahnitës që është bërë ndonjëherë, dhe ka të ngjarë të jetë hera e vetme që një çantë e këtij kalibri do të ofrohet në tregun e rishitjes luksoze./TAR

Top Channel