Ndezi zjarr në tokën e tij ku u dogjën 4 dynym tokë, arrestohet 51-vjeçari në Lezhë

02/08/2023 16:18

Një 51-vjeçar nga fshati Manati i Lezhës është arrestuar për zjarrvënie.

D.Ll., 51 vjeç, u arrestua në flagrancë për shkak se dogji një sipërfaqe prej 4 dynymësh tokë arë, në pronësi të tij, si pasojë e ndezjes së një zjarri për të djegur mbetjet e bimëve të grurit.

“Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë apelon për qytetarët që në asnjë rast të mos ndezin zjarre, pasi ky veprim përbën krim dhe ndëshkohet penalisht, si dhe i fton ata që të denoncojnë në numrin 112, çdo rast të tillë, me qëllim ndërhyrjen e menjëhershme për shuarjen e flakëve dhe procedimin penal të shtetasve përgjegjës.”-njofton policia.

Top Channel