Një 42-vjeçar, autor i dyshuar i grabitjes së katër shtëpive në Durrës, është vënë në pranga.

Sipas hetimeve, Juljan Ismailaj, gjatë muajit korrik 2023, ka vjedhur sende dhe bizhuteri me vlerë, në katër banesa të ndryshme.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 2 ora dore, një unazë floriri, 2 celularë dhe një automjet.

Nuk dihet nëse ky shtetas ka kryer vjedhje të tjera, ndërkohë që ka nisur hetimi ndaj tij nga Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës.

Top Channel