Ndryshe nga moshatarët e tij/ Studenti japonez me tipare të ngjashme me Volodymyr Zelensky-n shkon në diplomim i veshur si ai

27/03/2023 16:40

Një student japonez ka vendosur të shkojë ndryshe në diplomim, duke u veshur si presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky.

Studenti kishte veshur xhupin tashmë ikonik të Presidentit të Ukrainës me ngjyrë ulliri dhe kombinimin e pantallonave me ngjyrë më të errët.

Shumica e ceremonive japoneze të diplomimit i shohin të diplomuarit me kostume ose veshje zyrtare, por Universiteti i Kiotos u përball me veshjen ikonike të të riut.

“Unë jam presidenti Zelensky”, tha studenti. Ai shtoi se iu deshën tre muaj për të rritur mjekrën e tij dhe ai vendosi të shkonte si lider ukrainas, pasi shpesh e krahasonin me tiparet e presidentit ukrainas.

Studenti mbante një tabelë që mbante mesazhe që shprehnin mbështetjen e tij për Ukrainën, së bashku me një fragment nga fjalimi i Zelensky-t në dhjetor në Kongresin e SHBA.

Top Channel