Rama takon kryetarin e parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar: Shprehu keqardhje për retorikën ndaj shqiptarëve

23/03/2023 17:14

Kryeministri Edi Rama në vizitën zyrtare në Londër ka zhvilluar një takim me kryetarin e parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar Lindsay Hoyle.

Krahas fotos së postuar, Rama shkruan se Hoyle i ka shprehur keqardhje për retorikën shqetësuese ndaj shqiptarëve.

“Takim me Kryetarin e Kuvendit të Mbretërisë së Bashkuar, Lindsay Hoyle, i cili shprehu keqardhje për retorikën shqetësuese ndaj shqiptarëve dhe duke nënvizuar domosdoshmërinë e luftës së përbashkët kundër rrjeteve kriminale, theksoi vlerat e pamohueshme të komunitetit shqiptar në Britani, si edhe ngriti lart rolin e Shqipërisë në arenën ndërkombëtare”, shkruan kryeministri.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel