Video/ Ende ka shpresë! Një grup fëmijësh nxirren të gjallë nga rrënojat e tërmetit të rëndë në Turqi

06/02/2023 10:52

Tërmeti i rëndë 7.8 ballë që goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e sotëm ka shkaktuar rreth 670 viktima dhe mijëra të tjerë janë plagosur.

Megjithatë shpresa vdes e fundit dhe kërkimet vijojnë nën rrënoja nga ekipe të shumta të shpëtimit në vend.

Në një video të publikuar në rrjete sociale shihet momenti kur shpëtohen disa fëmijë pasi ishin të bllokuar poshtë rrënojave.

Puna intensive për kërkimin e trupave poshtë rrënojave vijon pa ndaluar ku edhe shumë qytetarë janë aktivizuar në mënyrë të vullnetshme.

Top Channel