Aksident i rëndë në Bolivi/ Rrëzohet nga shkëmbi autobusi, humbin jetën 11 pasagjerë

31/12/2022 10:10

Autobusi me pasagjerë u rrëzua nga një shkëmb në lindje të Bolivisë, duke vrarë 11 persona dhe plagosur 23 të tjerë.

Ata po udhëtonin në një rrugë midis kryeqytetit rajonal Santa Cruz me qytetin e vogël rural të Saipina kur u përplasën në orët e para të mëngjesit për arsye ende të panjohura.

Mediat vendase raportojnë se të plagosurit u dërguan në spitalin në Saipina, ndërsa ata me lëndime më të rënda në Santa Cruz.

Sipas institutit të statistikave INE të Bolivisë, aksidentet e trafikut shkaktuan 1,325 vdekje dhe 11,155 lëndime në vend në vitin 2021.

Top Channel