Foto/ Në kërkim të pjesëve të pashkatërruara, pasojat e sulmeve të sotme në Ukrainë

29/12/2022 19:54

Gjatë orëve të fundit Ukraina është goditur intensivisht me raketa, të cilat shkaktuan dy viktima dhe shtatë të plagosur.

Ekipet e shpëtimit janë ende duke punuar në vendet e sulmuara, ndërsa banesat janë shkatërruar.

Një numër shtëpish private u dëmtuan dhe disa u shkatërruan tërësisht në rajon, pas goditjes nga 69 raketa.

Në foto shihet se si qytetarët vendas janë të trembur nga sulmet, ndërsa vijojnë kërkimet për të gjetur ndonjë pjesë të pashkatërruar.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel