Grabitësit e sheshit “Skënderbej”/ Kërcënonin me thikë e armë false qytetarët dhe u merrnin sendet personale, dy të arrestuar në Tiranë

24/12/2022 12:04

Dy të rinj që vidhnin qytetarët nën kërcënimin e armëve në sheshin “Skënderbej” janë vënë në pranga këtë të shtunë.

Nën hetim është vënë dhe një 14-vjeçar.

K. B., 20 vjeç dhe R. B., 16 vjeç, të dy banues në Tiranë janë arrestuar në flagrancë në sheshin “Skënderbej”, pasi duke i kërcënuar me mjete prerëse (thika) dhe me një pistoletë false, u kishin vjedhur sendet personale, 3 shtetasve gjatë ditëve të fundit.

Në cilësinë e provës materiale, u sekuestruan një pistoletë false, 2 mjete prerëse (thika), sende me vlerë, të dyshuara të vjedhura dhe 3 aparate celulare.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel