Foto/ Gërmadha dhe vende tashmë të braktisura, pasojat e luftës në Ukrainën verilindore

08/12/2022 18:40

Ukraina lindore është prekur shumë nga sulmet ruse, të cilat kanë larguar banorët vendas nga shtëpitë e tyre tashmë të shkatërruara.

Fotografitë tregojnë pasojat katastrofike në fshatin Kamyanka, në periferi të Izyum në rajonin e Kharkiv.

Bombardimet e pamëshirshme prej muajsh të tërë kanë shpërfytyruar zonat në Ukrainë, duke mos kursyer asgjë.

Zonat tashmë nuk kanë më banesa që i kanë shpëtuar sulmeve që prej nisjes së luftës më 24 shkurt.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel